صنعت تولید پارافین
صنعت تولید پارافین در ایران

 

صنعت تولید پارافین در ایران حدوداً از سال 1360 توسط پیشگامان آن با استفاده از تکنولوژی وامکانات داخلی پایه گذاری گردید وتا قبل از آن تاریخ پارافین به علت عدم تولید کافی، از خارج از کشور وارد می گردید. رشد کیفی و کمی صنعت پارافین در حال حاضر ایران را در رده یکی از صادرکنندگان عمده پارافین در دنیا قرار داده است . پارافین و محصولات پارافینی در صنایع مختلف از جمله لاستیک سازی ، نساجی، سموم دفع آفات نباتی ، صنایع دفاع ، باتری سازی ، کابل سازی ، ایزولاسیون ، رنگ ورزین ، چسب ، واکس و پولیش ، آرایشی وبهداشتی ، بسته بندی چوب وکاغذ ، کبریت سازی ، شمع سازی ، روان کننده ها وسایر صنایع کاربرد دارد

درباره ما

صفحات ثابت > درباره ما
9,017تعداد نمایش:
تاریخ ثبت:
1390/02/10

شرکت تعاونی تولیدکنندگان پارفین ایران ( PMC ) در سال 1384 با هدف بهره گیری از توان جمعی و ساماندهی عرضه و توزیع اسلک وکس و همچنین سیاستگذاری در زمینه تولید و صادرات پارافین ، فوتس اویل و سایر مشتقات مربوطه تأسیس گردید .

تلاش و پشتکار بی دریغ دست اندرکاران باعث گردید تا PMC به سرعت رشد نموده و در جایگاه عمده ترین تأمین کننده اسلک وکس و همچنین صادرکننده محصولات نهائی مربوطه قرار گیرد.این شرکت از سال 1386 گواهی نامه ایزو2000-9001 را از شرکت AFAQ اخذ و در همان سال از سوی وزارت تعاون بعنوان یکی از ده تعاونی برتر کشور انتخاب و لوح تقدیر دریافت نمود.

درحال حاضر PMC عزم خویش را جهت ارائه محصولات نو و متنوع و حضور در بازارهای صادراتی جدید استوار نموده است .


اخبار مرتبط

پارافین‌های نرمال به روش جذب فاز بخار برشهای نفتی بر روی غربالهای مولکولی با میانگین تخلخل 5 آنگستروم بدست می‌آیند. جذب در فاز بخار در فشارهای پنج تا ده psig ( سی و پنج تا شصت و نه KPa )و در دمای 300 تا 350 درجه سانتی‌گراد یا 575 تا 650 درجه فارینهایت انجام می‌شود. از آمونیاک برای جذب پارافین‌های نرمال استفاده می‌شود.

اخذ یک در هزار فروش به موضوع ماده 77 قانون برنامه پنجم توسعه

پاسخ دهی مشاور وزیر و مدیر حوزه وزارتی؛ جناب آقای منیری که به معاون امور تعاون، جناب آقای دکتر حسینی نیا ارجاع داده شد .